Now Reading
Lacoste G80

Lacoste G80

Dünyanın en popüler markalarından biri olan Fransız menşeli Lacoste, 1933 yılından bu yana şıklığın ve zarafetin simgesi olarak biliniyor. O dönemin ünlü tenis oyuncularından biri olan Rene Lacoste tarafından kurulan markanın ilk ürünleri tenis için tasarlanan tişörtlerdi. Bugün hala dünyanın en çok sevilen ve kullanılan modellerinden olan polo yaka tişörtler, rahatlığı ve konforlu kullanımı ile dikkat çekiyor. Tenis kıyafetleri ile çıktığı yola erkek ve kadın ayakkabıları, pek çok farklı spor giyim ürünü, aksesuar ve parfüm çeşitleri ile devam eden marka, sezon trendlerine damgasını vuruyor.

Zarafetin Simgesi

Genç ve yetenekli tenis oyuncusu Rene Lacoste zarif oyunculuğu, adil oyun anlayışını yansıtan markası ile yıllar sonra bile moda dünyasının ikonik isimleri arasında yerini alıyor. 1927 yılında tasarımcı Robert George’un kalemi altında şekillenen timsah logosu ile tüm dikkatleri üzerine toplayan marka, sade ancak kaliteli çizgileri ile şık, zarif ve kendinden emin bir stil sunuyor. Sportif şıklık denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Lacoste, 1960’larda piyasaya sürülen parfüm ve deri eşyaların ardından, 1981’de güneş gözlükleriyle ve 1985’te tenis ayakkabıları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip oluyor. Tenis, polo ve yelken gibi spor aktiviteleri için tasarladığı ürünleriyle kullanıcılarına hem zarif bir görünüm kazandıran hem de sporcunun performansını arttıran marka, G80 ayakkabı modelleri ile zarafeti, centilmenliği ve başarıyı yansıtıyor.

Stilin Yeniden Doğuşu

Tenis ruhunu tüm ürünlerine yansıtan Lacoste, ilk kez kendi arşivini kullanarak tamamen özgün üç stil tasarladı. 60’ların kort zarafetini yakalayan “The Rene”, Lacoste tarafından tasarlanan ilk ayakkabının tüm stil özelliklerini koruyor. İkinci arşiv tarzı “Lacoste G80”, 80’lerin tenis performansının simgesi olarak kabul ediliyor. Üçüncü silüet “V-Ultra” ise 2000’lerin ruhunu yansıtıyor. Lacoste G80 ayakkabı modeli, 80’lerde tasarlanan tenis ayakkabılarının modern bir güncellenmesi olarak kabul ediliyor. Esnek nubuk deri ve spordan ilham alan file sayaları ile orijinal stilin şeklini yeniden yakalayan G80, kauçuk dış tabanı ile kavrama ve konfor sağlıyor. Orta taban kısmında ayakların nefes almasını sağlayan delikler sayesinde ekstra bir rahatlık sunan model, kauçuk dantel etiketi ile retro bir görünüm sergiliyor. 80’lerin tenis ruhu ve stilinin yeniden doğuşu olarak yorumlanabilen Lacoste G80 sneaker, tüm spor giyim ürünleriyle mükemmel uyum sağlıyor.

Lacoste G80 Özellikleri

80’lerin tenis stilinin otantik bir kopyası olan G80, Lacoste’un zengin tarihini kutlarken tenis performansını da savunuyor. Nubuk deri ve spordan ilham alan file sayalar orijinal tasarıma dayanıyor ve şık bir estetiğe sahip. Taban, kavrama için uzman bir sırt desenine sahipken orta tabandaki nefes alabilen delikler pratik bir kullanım sunuyor.

İşte, Lacoste G80 modelinin özellikleri…

  • Nubuk ve tekstil kumaş kullanılarak tasarlanan saya kısmı, sağlam ve kaliteli dokusu ile uzun süreli kullanım fırsatı yaratıyor.
  • Lacoste’un mirasından ilham alan retro logo, otantik bir görünüm sunuyor.
  • Modelin dil kısmında yer alan timsah logo, 80’lerin orijinal ruhunu yansıtıyor.
  • Kauçuk dış taban, esnek dokusu sayesinde hareket etme kabiliyetini artırarak kullanıcının kendini daha özgür hissetmesini sağlıyor.
  • Her yaş ve stildeki erkeğin severek giydiği Lacoste G80 ayakkabı modelleri, modern ve sportif şıklığı yeni teknoloji ve kumaşlarla yorumluyor.
  • Tekstil kaplamaları, ayakların nefes almasını sağlayarak rahat ve konforlu bir kullanım sunuyor.
  • Retro görünümlü, kalıplanmış dantel etiketi, vintage bir görünüm yaratıyor.
  • Her yaş ve her stile uygun klasik tasarımıyla kombinlere şık ve seçkin bir görünüm katıyor.
  • Ayrıca file detaylandırma ve orta tabandaki delikler nefes alabilirliği maksimum seviyeye taşıyor.

© 2019 SuperStep. Tüm hakları saklıdır.

Created by BRUNOS DIGITAL

Scroll To Top