Now Reading
Converse Chuck 70

Converse Chuck 70

Converse markasının ruhunu taşıyan detayları ile bir spor ayakkabıdan daha fazlasını sunan Converse Chuck 70, klasik çizgilerden oluşan modern tasarımıyla dikkat çeker. 1970’lerde ilk kez piyasaya çıktığında genç yetişkinler ve müzisyenler arasında popüler olan spor ayakkabı modeli, günümüzde de en çok sevilen Converse modelleri arasında yerini alır. O dönemlere imzasını atan Grease (1978), The Warriors (1979) ve Rocky (1976) gibi çeşitli hit filmlerde de kullanılan model, Ramones, The Clash, Pink Floyd gibi dünyaca ünlü sanatçıların da tercihiydi.

Retro Still

Converse markası, 1970’lerde ürettiği Chuck Taylor All Star’ı 2013 yılında modern malzemelerle yeniden tasarlayarak yepyeni bir imajla kullanıcılarıyla buluşturdu. Yenilikçi çizgileri retro bir görünümle harmanlayan yeni sneaker modeli, 1970’lerin orijinal tasarımına benzer özellikleriyle ön planda. O yıllarda dünyanın en popüler basketbol ayakkabısı olarak bilinen Chuck 70, zamanla değişime uğrayarak daha özgür hareket eden ve isyankâr bir ruha sahip olan, rock ve rap sanatçılarının en çok tercih ettiği modeller arasına girdi. Spor giyimden sokak stiline doğru olan bu geçiş, spor ayakkabı tarihinde önemli bir kilometre taşıdır. 2013 yılında yeniden piyasaya sürülen Converse Chuck 70, değişen zamanlara bir geri dönüş olarak nitelendirilir. Bugünün spor giyim trendlerinde moda tasarımcılarının eşsiz koleksiyonları için mükemmel bir tamamlayıcı olarak kullanılan model ile kendine has kombinler yaratabilir, sıra dışı bir stile imzanı atabilirsin.

Chuck 70 Ayakkabı Özellikleri

1970’lerin orijinal Chuck Taylor All Star modelinden ilham alınarak tasarlanan Superstep Chuck 70, modern ayrıntıları ile daha rahat ve konforlu bir kullanım sunar. Daha yüksek kauçuk saya, uzun süreli konfor sağlayan yastıklı bir taban ve daha sağlam kauçuk burun kapağı ile donatılan ürün, vintage ayrıntıları ile şık ve modern bir görünüm sergiler. Yan duvarlarında yer alan dikişler geçmişe atıfta bulunurken üst kısımda kullanılan deri, modelin dayanıklılığını uzun süre korumasına yardımcı olur. Yıldız merkezli ayak bileği yaması ve vulkanize kauçuk dış taban gibi bilinen ve sevilen ikonik Chuck Taylor özelliklerini koruyan model, otantik bir geri dönüşün işaretidir.

Superstep Chuck modelinin öne çıkan özellikleri ise şu şekilde:

  • Şok emilimini artırmak için tasarlanmış kalın orta taban
  • Dayanıklı çift kat kanvas
  • Ayak başlığının etrafında takviyeli dikiş
  • Dile damgalı oyuncu kartı grafiği
  • Retro Converse topuk yaması

Converse Core ile Chuck 70 Arasındaki Farklar

Chuck 70, Chuck Taylor All Star’da bulunan yan dikişler, topuklara damgalı siyah renkli klasik bir plaka gibi pek çok özel ayrıntı taşır. Ayakkabılara ham, sağlam bir görünüm kazandıran kontrast beyaz dikiş de korunur.

En çok beğenilen Converse modelleri arasında yer alan Chuck 70 ve Converse Core arasında ise bazı farklılıklar vardır:

  • Superstep Converse ve Superstep Chuck modellerini yan yana koyduğunda en önemli farkın, orta taban olduğunu hemen anlayabilirsin.
  • Chuck 70, vintage tasarımını tamamlayan daha tıknaz, kirli beyaz bir orta tabana sahiptir. Ayakkabının içinde gün boyunca ayak tabanlarını korumaya yardımcı olacak kalın, kemerli bir Ortholite iç taban bulunur.
  • Chuck 70, daha dayanıklı olmasını sağlayan birinci sınıf çift katlı bir kanvas kullanılarak üretilmiştir. Bu, ayakkabının boynuna daha fazla yapı kazandırır, daha uzun durmasını sağlar.
  • Converse Core’un beyaz renginin aksine, Chuck 70 kremsi, kirli beyaz dış tabanına uyacak şekilde renklendirilmiştir. Bu, ayakkabıya tüm Converse hayranlarının bildiği ve sevdiği hafif yıpranmış görünümü verir.
  • Chuck 70, spor ayakkabı tutkunlarının dikkat ettiği bir özellik olan, ayak parmağının yanında güçlendirilmiş dikişle birlikte gelir.

Kısacası, Converse Chuck 70 çok yönlü, gerçekten rahat ve stil sahibi bir spor ayakkabıdır. Ayakkabı dilinin damgalanan “Oyuncu Kartı” grafiği, bir isim veya adının baş harfleri için boş alan sunarak daha fazla kişiselleştirmeyi teşvik eder. Modeli dilersen klasik stiline sportif bir hava katmak için takım elbise ile, dilersen kısa bir etek ya da şort ile kombinleyebilirsin.

© 2019 SuperStep. Tüm hakları saklıdır.

Created by BRUNOS DIGITAL

Scroll To Top