Now Reading
Cheat Meal Nedir?

Cheat Meal Nedir?

Her zaman Türk mutfağının diyet yapmaya pek elverişli bir mutfak olmadığını söylemişimdir. Tüm hafta boyunca dikkat edilen kalori oranları, mutfak terazisi kullanarak ölçülmüş miktarlar, tertemiz bir beslenme. Bunlar kulağa çok hoş geliyor fakat canınızın arkadaşınızın önünüzde yediği cheesecaketen çektiğine eminim. Onlar önünüzde bulana bulana soslu patates kızartması yerken siz onları izleyip önünüzdeki salata ile meşgul oluyorsunuz. Tamam tamam pekala, konuma geri dönüyorum.

Cheat day ya da cheat meal, sizin tüm hafta boyunca yapmış olduğunuz diyette size motivasyon olacak gün. Cheat day gününüzde hamburger, cheesecake, dondurma, şekerleme yiyebilirsiniz.

Bu durum yavaşlayan metabolizmanızın hızlanmasını sağladığı gibi size de motivasyon olacak. Belki de o tatlıyı yemek için hafta sonunu iple çekiyor olacaksınız. Hafta boyu temiz beslenmek için sebebiniz olacak.

Aynı zamanda hafta içinde az karbonhidratla beslendiğiniz için enerjiden de düşmüş olacaksınız. Cheat dayler hem metabolizmanızı şaşırtarak onu hızlandıracak hem de yakmak için yeni besin elde etmiş olacak.

Dolayısıyla cheat day’i tabi ki çok abartmamakla birlikte haftanın bir günü yapmanız uygun olacaktır.
Böylece ne tatlı, ne de diğerleri aklınızda kalmayacak. Pazartesi günü diyetimize kaldığımız yerden devam edebileceğiz.

View Comments (0)

Bir cevap yazın

© 2019 SuperStep. Tüm hakları saklıdır.

Created by BRUNOS DIGITAL

Scroll To Top