Now Reading
Biyotin, B7 Vitamini Nedir?

Biyotin, B7 Vitamini Nedir?

Biyotin veya Vitamin B7; sağlıklı metabolizmal sistem, sinir, sindirim ve kardiyovasküler fonksiyonlar için gerekli olan bir grup temel besin grubu olan B vitamini kompleksinin bir parçası olan suda çözünen bir vitamindir.

Biyotin, vücutta yağ asitleri, amino asitler ve glikoz metabolizması için gereken bir koenzim gibi davranır. Bu ne demektir? Yağ, protein ve karbonhidrat kaynakları olan gıdaları yediğimizde, bu makro besin maddelerini vücut enerjisine dönüştürmek ve kullanmak, fiziksel aktiviteleri gerçekleştirmek ve uygun psikolojik işlevleri yerine getirmek için B7 vitamininin mevcut olması gerektiği anlamına gelir.

Biyotin aynı zamanda, saçlarımızın, tırnaklarımızın ve cildin sağlığının korunmasında önemli bir rol oynadığı için genç, çekici bir görünüme sahip olmamıza yardımcı olan bir besindir. Vitamin B7 (biyotin) yaygın olarak saç ve cilt güzellik ürünlerine eklenir. Cilt tarafından çok iyi emilir ve aslında tamamen yararlı olması için yutulması gerekir.
Biyotin, sakatatlarda, karaciğerde, peynir, somon balığı, ahududu, yumurta, avokado, karnabahar, çilek, balık, baklagiller ve mantar gibi gıdalarda ve mayalarda bulunur.

Biyotin (B7 Vitamini) Eksikliği Nelere Sebep Olabilir?

Biyotin eksikliği, çoğunlukla genel olarak yeterli kalori ve yiyecek tüketen ülkelerde seyrek görülür. Bunun temel nedeni: Önerilen günlük gereksinimler nispeten düşüktür, birçok yaygın gıda ürünü biyotin sağlar ve ayrıca araştırmacılar bağırsak sindirim bakterilerinin kendi başlarına bazı B7 vitamini biyotini oluşturma kabiliyetine sahip olduğuna inanıyorlar.

Biyotin suda çözünebilir, yani kan dolaşımına girer ve vücutta bulunan fazla veya kullanılmayan miktarlar idrarla yok edilir. Dolayısıyla vücut biyotin rezervi oluşturmaz ve toksik olduğu düşünülen seviyelerin çok nadir olduğu için fazlasından zehirlenmek mümkün değildir. Bununla birlikte, aynı zamanda, vücudunuzun besinsel değerini yeterince yüksek tutmak için ideal olarak küçük miktarlarda B7 vitamini yemeniz gerekmektedir.

Takviyenizi almayı unutmayın.Takviye alacaksanız bunu diğer B vitamini çeşitleriyle birlikte destekleyebilirsiniz.

Sağlıklı Günler!

Kaynak:www.aysetolgaiyiyasam.com

View Comments (0)

Bir cevap yazın

© 2019 SuperStep. Tüm hakları saklıdır.

Created by BRUNOS DIGITAL

Scroll To Top