Now Reading
3 Muhteşem Hareketle Alt Karın Kası

3 Muhteşem Hareketle Alt Karın Kası

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla herkesi yavaştan diyet heyecanı sarmış durumda.Alkali sular, detokslar ve korkunç diyetler derken yine kilo vermek için uğraşlar başladı.Öyle ya deniz mevsimi demek, göbeksiz bir vücut demek, erkekler için geniş omuz, kadınlar içinse sıkı kalçalar demek.

Ama nasıl?

Bugün aslında erimesi en zor olan kas gruplarından biri için muhteşem egzersiz önerilerinde bulunacağız. Karın kası, fakat alt karın kası.

Vücudumuzun ne yazık ki çalıştığınız bölgeden yağ yağacak diye bir durumu söz konusu değil. Vücudunuz, metabolizmanız buna önce kendi karar veriyor. Üstelik tartıda gördüğünüz rakamların da yine sizi yanılttığını üzülerek söylemek istiyorum. Bazen kas içindeki sudan vermiş olduğunuz kilolar sizi mutlu etse de ileriye yönelik kalıcı bir özelliği yok.

Durum böyleyken biz sıkılaşmayı hedefliyoruz. Eğer vücut yağınız az ise bu kaslar da o denli ortaya çıkacaktır.

1- Pull Up Bar ile

Pull up bardan iki elinizle tutun. Ellerinizi bara kenetleyin. Ayaklarınızı havaya kaldırın ve her iki yöne doğru 90derecelik açılarla bacaklarınızı kaldırın.
Hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken vücudunuzu sabit tutup, sadece ayaklarınızı hareket ettirmeniz olacaktır. Bir de hareketi bacaklarınızla değil, karın kaslarınız yardımı ile yapmalısınız.

Hareketi 15×4 Set şeklinde uygulayın.

2-Yerde

Yere uzanın. Ayaklarınızı 90 derece açı ile havaya kaldırın. Ellerinizi başınızın üstüne çıkarabilir ya da başınızın önüne ağır bir dumbell koyarak ondan destek alabilirsiniz. Havadaki ayaklarınızı, belden aldığınız destek ile yukarıya ittirin ve sırayla sağa çevirin. Bir sonraki sette sola çevirin.

Hareketi 15×4 set şeklinde uygulayın.

3-
Direnç Bandı


Direnç bandınızı bir bara bağlayın ve şınav pozisyonu alın.Sağ elinizle tuttuğunuz bandı sol bacak ile, sol kolu da sağ bacak ile denk gelecek şekilde tırmanış hareketini yapın.Hareketi yaparken, belinizden destek almayı unutmayın.

15 X 4 set ile başlayın, yapabildiğiniz kadar adedi arttırın.

View Comments (0)

Bir cevap yazın

© 2019 SuperStep. Tüm hakları saklıdır.

Created by BRUNOS DIGITAL

Scroll To Top